3 korzyści z implementacji rozwiązania ERP w chmurze

28lipca

3 korzyści z implementacji rozwiązania ERP w chmurze

 

 

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrażanie rozwiązań w modelu cloud. Trend ten powoli przenoszony jest również na obszar systemów ERP. Przedstawiamy 3 korzyści, jakie niesie za sobą implementacja chmurowego systemu do zarządzania firmą.

 

1. Oszczędność

Firmy decydujące się na implementację cloud ERP nie muszą inwestować we własne centra danych, które wiążą się z zatrudnieniem fachowców zajmujących się aktualizacją oprogramowania oraz nadzorowaniem działania serwerów. Zamiast tego płacą dostawcy usług miesięczną lub roczną opłatę za zarządzanie nimi.

 

2. Elastyczność

ERP w modelu cloud jest elastyczny, ponieważ można mieć do niego dostęp z dowolnego miejsca za pomocą dowolnego urządzenia obsługującego Internet. Oznacza to możliwość podejmowania zawsze dobrych decyzji biznesowych, bez względu na to gdzie się znajdujemy, z laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego. System w chmurze pozwala także dzielić się informacjami w różnych lokalizacjach i działach, a ponieważ wszyscy w firmie korzystają ze scentralizowanych danych za pośrednictwem wspólnego interfejsu, zmniejsza się interpretowania ich w różny sposób i tym samym zwiększa szansę na efektywną współpracę.

 

3. Skalowalność

System ERP w chmurze rozwiązuje problem skalowania, a tym samym marnowania zasobów i nadmiernych wydatków. Platforma chmurowa łatwo dopasowuje się do wzrostu spółki. Kiedy firma zatrudnia nowych pracowników, nie musi martwić się o instalację nowego oprogramowania bądź zakup dodatkowych licencji. Chmurowy system ERP rośnie bowiem razem z biznesem.

 

Wszystkie te zalety aplikacji chmurowych posiada system Microsoft Dynamics 365, który dostępny w chmurze Microsoft Azure pozwala firmom na mobilność, obniżenie kosztów i elastyczność. Za jego wyborem przemawia również modułowość, dzięki której staje się rozwiązaniem szytym na miarę każdego biznesu. Więcej o Microsoft Dynamics 365 for Operations.

 

 

Przeczytaj inne nasze artykuły

 

  • footer_logo
  •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
  •   +48 22 295 02 50
  •   +48 22 295 02 99
  • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.