Weryfikacja VAT - Xplus

Platforma Weryfikująca Podatników (VAT, REGON, NIP)

 

 

Duża ilość transakcji zawieranych z kontrahentami powoduje problem częstej weryfikacji aktywności VATu na stronie Ministerstwa Finansów. Co więcej, podmioty regularnie znikają z rynku, a organy podatkowe wykreślają niektóre z nich z rejestru podatników VAT. W ten sposób zrodziła się potrzeba bieżącego i masowego sprawdzania aktywności VAT podmiotów gospodarczych.

 

Zasada działania narzędzia

Platforma weryfikująca łączy się z serwisami Ministerstwa Finansów weryfikującymi numery podatkowe. Standardowa weryfikacja pozwoli sprawdzić, czy podatnik jest czynnym płatnikiem VAT. Weryfikacja może być wykonana na żądanie w momencie użycia w transakcji danego konta kontrahenta lub przez zadanie wsadowe wykonywane o określonej godzinie. Przy aktywacji dodatkowych opcji użytkownik może pobrać dane o firmie na podstawie REGON, ponadto jest w stanie sprawdzić w Europejskiej bazie VIES możliwość sprzedaży/zakupu z inną grupą podatkową dla danego kontrahenta. Rozwiązanie jest bardzo proste do integracji nie tylko z systemami Dynamics, ale również ich pochodnymi. Każdy klient może poprosić o umieszczenie weryfikacji w procesie biznesowym według uznania i aktualnych potrzeb. Przykładowa weryfikacja z użyciem sprawdzenia VIES po utworzeniu nowego kontrahenta:

weryfikacjaVAT

 

Firmom, które używają standardu systemu MS Dynamics XPLUS proponuje gotowe schematy umieszczenia weryfikacji w optymalnym miejscu.

 

 

Możliwość niestandardowej integracji

Platforma XPLUS pozwoli na sprawdzenie numerów identyfikacji, także w innych krajach, poza UE. W celu wskazania niestandardowej integracji zapraszamy do kontaktu. Platforma weryfikująca pozwala na integrację wszystkich nowych serwisów MF w analogiczny sposób, natychmiast po opublikowaniu wtyczki do nowych serwisów MF lub innych instytucji PL/EU.

 

 

Wybór i prostota

Wybierając rozwiązanie platformy weryfikującej klient sam decyduje, czy umieszczenie weryfikacji w procesie biznesowym ma być wykonane przez XPLUS czy jego własne zasoby programistyczne. Prosty model działania pozwala na szybkie wdrożenie rozwiązania dla każdej wersji systemu Dynamics AX.

 

 

Zapytaj nas o narzędzie weryfikujące VAT

 

  • footer_logo
  •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
  •   +48 22 295 02 50
  •   +48 22 295 02 99
  • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.