Dostawa znów nie dotarła na czas? Pracownik dalej błądzi po magazynie? Katalog produktów ponownie się rozsypał? Wiele firm nie ma pojęcia, że nad tym chaosem można zapanować prowadzając system ERP. Służy on wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem i znacząco odciąża pracowników, którzy zaoszczędzony czas mogą spożytkować od dziś efektywniej.

Bałagan informacyjny, opóźnienia, niewydolność systemu.

Każdy prezes przynajmniej choć raz miał do czynienia z tymi problemami. System enterprise resource planning to udogodnienie na miarę naszych czasów, które, mądrze zaimplementowane, wprowadza przedsiębiorstwo na nowy poziom. Większa wydajność firmy bardzo często przekłada się na wysokie zadowolenie klientów i odpowiednie zyski. Wszystko to dzięki integracji wszystkich działów i funkcji w miejscu pracy. Połączenie polega na wykorzystaniu jednolitej bazy danych w ramach jednego systemu. W ten sposób firma posługuje się tylko jednym zbiorem danych.

Każdy z działów może korzystać z systemu odpowiednio do swoich potrzeb.

Dzięki ERP przejrzyste raporty podpowiedzą, w który towar opłaca się dalej inwestować. Magazynier ustawi towar tak, by ten najszybciej rotujący znajdował się zawsze pod ręką. Integracja ze sklepem internetowym obustronnie ułatwi zamówienie i dostawę produktów. Inaczej mówiąc system ERP to jedna całość – nie ma modułów – nie ma integracji. Jest to zbiór funkcjonalności skorelowanych ze sobą. Zaletą takiej struktury jest wydajność, szybkość działania, pełne współdzielenie informacji w czasie rzeczywistym. To wszystko czyni z ERP kompleksowe oprogramowanie. Podnosząc jakość pracy, nie będziesz już w stanie z niego zrezygnować.

Decyzja o wdrożeniu systemu ERP w firmie to bardzo poważny krok.

W tym przypadku o powodzeniu projektu decydują twoi pracownicy. Muszą być oni nastawieni na porzucenie tradycjonalizmu w postrzeganiu rzeczywistości. To trochę jak z gotowaniem: samo oprogramowanie, podobnie jak świeże, naturalne składniki i wspaniała książka kucharska nie zagwarantują sukcesu w kuchni, jeśli nie mamy w sobie motywacji, umiejętności i nastawienia do ukończenia zadania. To od ludzi, a nie od systemu, zależy czy wdrożenie zakończy się wyborną ucztą, przy której każdy naje się do syta. Implementacja ERP to jedna z tych rzeczy, których nie należy zlecać byle komu, jeżeli chcemy, by system w pełni spełniał swoją rolę. Zanim jednak przejdziemy do kryteriów, które warto mieć na uwadze przy wyborze firmy, która przeprowadzi wdrożenie – warto zacząć od samego początku. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem nowej jakości w swojej firmie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

✅ Jak możemy pomóc Twojej firmie